Autor Téma: Mohu si vzít zemřelého?  (Přečteno 95 krát)

0 uživatelů a 7 Hostů prohlíží toto téma.

Bohumila

  • Host
Mohu si vzít zemřelého?
« kdy: Včera v 08:06:01 dopoledne »
Co kdyby můj snoubenec těsně před objednanou svatbou zemřel, mohu se s ním uzavřít manželství?

Reklama

Mohu si vzít zemřelého?
« kdy: Včera v 08:06:01 dopoledne »

Offline Airy

  • Velmi aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 2503
  • Hodnocení: +35/-0
Re:Mohu si vzít zemřelého?
« Odpověď #1 kdy: Dnes v 06:24:26 dopoledne »
V právním řádu ČR sňatek po smrti neexistuje, a to ani v případech, kdy již byly úřady zaplaceny nebo byl sňatek naplánován a schválen.
Zemřelý nemůže říct ANO.