Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Připojit:
(Vymazat přílohu)
(více příloh)
Omezení: 4 příloh na příspěvek, maximální velikost 2000KB, maximální vlastní velikost 2000KB
Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Nejdelší řeka v ČR:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Erik
« kdy: Červen 10, 2019, 03:30:41 odpoledne »

Pro notáře platí to co je v katastru. Dědit dům tedy bude jeden z tvých rodičů, ten kterého to byla maminka. Ale pokud je darovací smlouva správně sepsána a má ověřený podpis tvé babičky, mohl by to notář vzít v úvahu jako dar ještě za života. Jdi k notáři zároveň s rodiči a proberte to přímo tam. Pokud ten, který má po babičce ze zákona dědit nebude mít námitky, dá se to vyřídit zároveň. Právoplatný dědic má i právo se svého dědictví zříct a tím pádem by přešlo na tebe i bez darovací smlouvy. Je to jen na dohodě mezi vámi, pozůstalými.
Jinak k dotazu do kdy na katastr - tam platí co nejdříve po podpisu smlouvy, přestože přesné datum dáno není. Tys to měla podat dřív, notář zve pozůstalé nejdříve za dva měsíce po úmrtí. Už to mohlo být přepsané.
Poslal: Marie
« kdy: Červen 10, 2019, 12:37:34 odpoledne »

Mám od babičky podepsanou darovací smlouvu. Darovala mi svůj dům. Než jsem to ale stihla podat na katastr, babička zemřela. Nyní mamku a taťku zve notář k projednání děditství, tak se chci zeptat jestli ta darovací smlouva platí i když to v katastru přepsáno není.