Autor Téma: Když se operace sleziny nepovede  (Přečteno 1574 krát)

0 uživatelů a 7 Hostů prohlíží toto téma.

Nika

  • Host
Když se operace sleziny nepovede
« kdy: Prosinec 14, 2021, 02:15:18 dopoledne »
Dobry den.
Narazila som na tuto diskusiu,nakolko hladam na nete informacie,kedze vcera sme davali operovat nasho 9 rocneho NO Barona,ktoremu nasli na slezine velky nador.Velmi sa onho bojim,odkedy som sa dozvedela diagnozu,revem ako decko a pytam sa preco on?anjel na zemi.Citala som same katastroficke scenare,dokonca som narazila na diskusie s obvinenim,preco chce niekto operaciou trapit psa pre mozno dva mesiace zivota naviac.Nas veterinar nam nevie povedat,o kolko sa mu predlzi zivot,ale vraj tak max. do pol roka,co je pre mna nepredstavitelne.Ale Vas pribeh mi vlieva nadej,ze tu s nami este nejaky cas pobudne.Zelam Vam aj fenocke vela zdravia

Reklama

Když se operace sleziny nepovede
« kdy: Prosinec 14, 2021, 02:15:18 dopoledne »

Offline Marika

  • Velmi aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 1369
  • Hodnocení: +46/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 14, 2021, 07:13:45 dopoledne »
Ahoj Niko, dobře jsi udělala. Každý nádor není zhoubný a bez sleziny může tvůj Baron žít ještě dlouho plnohodnotný život. Dala jsi mu šanci na žít, protože bez operace by ji neměl. Držím ti palce ať jde vše dobře a Baron se brzo uzdraví.

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 14, 2021, 10:22:44 dopoledne »
Citace: Nika  Prosinec 14, 2021, 02:15:18 dopoledne
Dobry den.
Narazila som na tuto diskusiu,nakolko hladam na nete informacie,kedze vcera sme davali operovat nasho 9 rocneho NO Barona,ktoremu nasli na slezine velky nador.Velmi sa onho bojim,odkedy som sa dozvedela diagnozu,revem ako decko a pytam sa preco on?anjel na zemi.Citala som same katastroficke scenare,dokonca som narazila na diskusie s obvinenim,preco chce niekto operaciou trapit psa pre mozno dva mesiace zivota naviac.Nas veterinar nam nevie povedat,o kolko sa mu predlzi zivot,ale vraj tak max. do pol roka,co je pre mna nepredstavitelne.Ale Vas pribeh mi vlieva nadej,ze tu s nami este nejaky cas pobudne.Zelam Vam aj fenocke vela zdravia
Ahoj Niko, myslím na tebe a tvého anděla Barona. Také jsem první noc po operaci vůbec nespala a lovila informace na netu. Jsou děsivé ....
 Ale možná je to tím, že lidé píší  jen když se něco nepovede. Nádorů na slezině je víc než 50% nezhoubných. Mě doktor řekl, že jestli přežije noc, má šanci na kus normálního života. Byla bych zaplatila i jen za pár měsíců života navíc, ale dostala tím už dva a půl roku a pořád se jí daří dobře. Věřím že dopadnete stejně. Dej vědět jak se Baronovi daří. Možná že ho nyní ta rána bolí, ale on jistě ví, že bylo něco špatně a že jste mu pomohli. Do týdne mu bude dobře.

Nika

  • Host
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 14, 2021, 11:05:01 dopoledne »
Ahoj Ann.
Tak dnes sme boli na infuziu,Baron je relativne v pohode,tiez to asi zvlada lepsie ako ja.Zacal uz aj trocha jest,akurat ma trapi,ze strasne dychci a pije vela vody.Veterinar vravel,ze o dva tyzdne mu naberie krv a spravi sa biochemia ci nestraca cervene krvinky,lebo ze na toto najskor uhynu psi po operacii sleziny.Teraz studujem,ako nakopnut krvotvorbu,strasne mu chcem pomoct.Chcem sa opytat ci nador u tvojho psika bol zhubny?My sme na histologiu neposielali,lebo manzel to nechcel vediet,ale veterinar povedal,ze na 90% je zhnubny,kedze bol obrovsky.Mal 15cm v priemere

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 14, 2021, 12:52:48 odpoledne »
Ahoj Niko,
Taky jsme nenechali dělat rozbor, veterinář nám po operaci, když jsme si pro ni přišli ukázal na misce obrovský kus ošklivé hmoty. Nádor prý vážil 2,5 kila. Řekl že je nezhoubný, že to vidí. Moc jsem mu nevěřila, ale měl pravdu, žádné metastázy se nikdy neobjevily.
Dostala domů preventivně silná antibiotika, žádná infuze nebyla třeba. Byli jsme pak už jen vyndat stehy, žádné krevní rozbory se nedělali. Pravda ovšem je, že jsme ji nechali operovat u starého, hodného vesnického veterináře a ne na žádné drahé klinice kde si účtují poplatek i za pozdrav.  :)
Že Baron po operaci hodně pije je docela normální. Je to jednak po narkóze a taky jistě ztratil hodně krve.
Dočetla jsem se, že po odstranění sleziny její funkci přebírají játra. Tak jsem se snažila játra příliš nezatěžovat, nedostává nic chemicky konzervováno, žádné granule, ani nezdravé pamlsky. Krmím jen syrovým masem a zeleninou. Zeleninu jí vařím, syrovou jíst nechce.
Jediný problém který asi rok po operaci přišel, byl zánět dělohy. Dělohu jsme museli nechat odstranit, ale od té doby už žádné jiné potíže nemá.

Nika

  • Host
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 14, 2021, 04:39:09 odpoledne »
Dakujem krasne za odpoved Ann🙂Velmi sa tesim,ze u vas to bolo nezhubne.Nas veterinar zatial tiez metastazy nevidel,ze pecen vyzera celkom dobre,aj pluca.Tak dufam,ze to bude u nas podobne a veterinar sa mylil.Trochu ma mrzi,ze mam pocit,akoby ho uz pochovaval,aj dnes nam povedal,ze uvidime,dokedy ho podrzime,ze nam nevie povedat prognozu.A ked som sa ho opytala,ze som citala o preparate Sanicell od Alavisu,ktory ma dobre recenzie,ze pomaha pri liecbe rakoviny u psov a chrani pecen,tak ma hned odbil,ze su to zbytocne vyhodene peniaze.Aj tak som ho vsak objednala😁Mame antibiotika,tak tiez aby som mu tu pecen prilis nezatazovala.Myslis,ze mu mozem dat aj kuracie pecienky?Aby som mu trochu podporila krvotvorbu?Dakujem este raz za podporu❤️

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 14, 2021, 06:10:04 odpoledne »
Na podporu krvetvorby je dobré železo a vitamin B. Toho je dost v hovězím mase, je to nejvhodnější psí strava. Já masa střídám, ale hovězí má často. Kuřecí játra určitě může, ale opatrně, jen trochu a ne každý den. Ty zase mají hodně vitaminu A. Ten není rozpustný ve vodě, jen v tucích a když je ho moc, tak se usazuje právě v játrech.
Kdyby Baronovi chyběli červené krvinky, měl by bledé až bílé sliznice. Ale myslím, že to nehrozí.  :)
 Někteří veterináři rádi zbytečně straší, lidé k nim pak často chodí a nevadí jim platit.  ;)
Že nejsou metastázy je dobré znamení, nejspíš to zhoubné nebude. Právě ze sleziny se rakovina nejrychleji šíří, protože přes ni proudí krev do všech orgánů. Slezina s nádorem je pryč, nemá se co šířit. Ještě bude váš andílek běhat jako za mlada. :) Moje fenečka mu drží všechny čtyři tlapky.  :)

Přeji vám hezký večer a klidnou noc. To nejhorší už máte za sebou.  :)

Nika

  • Host
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 15, 2021, 10:50:38 dopoledne »
Dakujem krasne za rady Ann❤️Vcera som mu dala tie kuracie prcienky,ale iba trosku a aj to krutil nosom 😁Radsej mu dam to hovadzie,skusim primiesat aj cervenu repu,som zvedava ci ju zje.Oddnes bojujeme s antibiotikami,nechce tu tabletu ani za nic a este k tomu je strasne unaveny,len by spal,tak uvidim ako sa mi ju donho podari dostat.Tak by som mu chcela pomoct od bolesti chudakovi.Verim,ze ked toto prekoname,uz bude dobre🙂

Offline Lucka

  • Velmi aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 2170
  • Hodnocení: +69/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 15, 2021, 01:05:50 odpoledne »
Ahoj Niko, moc tě zdravím.

S antibiotiky u zvířat je vždycky problém.  :) Do našeho psa Dana je dostaneme jen zabalené do šunky, nebo salámu. První kousek salámu dáváme prázdný a podáváme z ruky, protože ten si pes napřed důkladně očichá. Do druhého už zabalíme lék. Slupne ho, ani neví jak. Pak ho za to ještě chválíme.
Že je Baron unavený po tak náročné operaci se vůbec nedivím. Taky bych byla unavená.  :)
I ty stehy na zašité ráně ho mohou při chůzi tahat, tak raději leží.

To se spraví, chce to jen čas. Držte se!

Nika

  • Host
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 15, 2021, 01:16:59 odpoledne »
Ahoj Lucko.
Skusala som donho dostat atb vselijakymi sposobmi,hold je prechcanejsi nez ja😁Az som nasla na nete tip rozdrvit tabletu a dat ju do prazdnej zelatinovej tobolky,tak som utekala do lekarne a kupila.Dala som mu ju do pecenovej pastety,aby to len zhltol a nehryzol a div sa svet,zabralo😁A mas pravdu.Nato,ze to brucho ma rozrezane od vrchu az po spodok,to zvlada bravurne.Ja som bola odpalena po dvoch tyzdnoch od operacie slepaku🤦Dakujem krasne za povzbudenie Lucka,ste tu fakt uzasne,vlievate mi nadej a ja som zato vdacna❤️

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 15, 2021, 03:45:26 odpoledne »
Ahoj Niko,
To je bezva nápad s těmi želatinovými tobolkami.  :) Snad si to tady ještě někdo další přečte. Já s tím taky bojovala a ta mrška nakonec vždycky spolkla jen to v čem to bylo obalené a tvrdý lék vyplivla. Na posledních pár tablet mi zbylo už jen tvrdé řešení. Strčit do tlamy a držet čumáček zavřený dokud nepolkla. Z toho jsem vždycky dostala třesavku.  :D
Únavou fenka taky nějaký čas trpěla, to si asi tělo musí zvyknout, že nyní funguje trochu jinak.
 Ale spravilo se to úplně.
Nemáš nějakou fotku toho svého miláčka?
 Tady se vkládají fotky tak, že klikneš na rozšířené možnosti dole pod příspěvkem, pak dáš procházet a vybereš soubor. Dál už jen otevřít a odeslat.

Moc na vás myslím, dej občas vědět jak se Baronovi daří.
On to jistě zvládne, přece by tě neopustil.  :)
 

Offline Nika

  • Nový člen
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Hodnocení: +3/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 15, 2021, 04:46:44 odpoledne »
Ahoj Ann.
No ja som tiez ostala prekvapena,ako to s tymi tobolkami lahko slo,dufam,ze to neodhali,lebo mam pruser😁Baron je totiz tvrdohlavy od stenata.Ked bol maly a nechcel sa vencit,tak jednoducho sadol a dovidenia.Ked som ho chcela vziat na ruky,tak zacal revat na cele sidlisko a ludia pozerali,ze co za osobu to tyra psa🤦😁A ostalo mu to.On by ani tlamu neotvoril,drzal by ako zverak😁Budem rada,ak si to niekto precita a pomoze mu to,mna by tie tobolky ani nenapadli.Vychoval par steniatok co som mala v docaske a aj vsetky deti ho miluju a on ich.Urcite dam vediet ako sa mu dari❤️Bohuzial,skusala som pridat fotku,ale najvacsia moze mat iba 400 kb a ja mam iba vacsie fotky😔
Dakujeme,ze na nas myslis,prajem tebe aj tvojmu zlaticku vela,vela zdravia a co najviac spolocnych rokov❤️

Offline Mirek

  • Velmi aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 1477
  • Hodnocení: +64/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 15, 2021, 05:50:32 odpoledne »
Ahoj Niko, vítej mezi námi. Opravil jsem tu velikost fotografií na 2000 kb. Bude to stačit? Už dlouho sem nikdo fotku nevložil a to je škoda.  :)

Offline Nika

  • Nový člen
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Hodnocení: +3/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 15, 2021, 05:55:26 odpoledne »
Ahoj Mirek.
Dakujem za prijatie a taktiez za upravu velkosti🙂Myslim,ze subor s takou velkostou najdem 🙂

Offline Nika

  • Nový člen
  • *
  • Příspěvků: 11
  • Hodnocení: +3/-0
Re:Když se operace sleziny nepovede
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 15, 2021, 05:56:47 odpoledne »
Ahojte.
Tak teda pridavam fotku mojho Barona🙂