Autor Téma: Co potkalo moji fenečku - operace sleziny  (Přečteno 9744 krát)

0 uživatelů a 5 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Co potkalo moji fenečku - operace sleziny
« kdy: Srpen 03, 2019, 12:17:33 odpoledne »
Přišlo to nečekaně, večer ještě s chutí žrala a chovala se normálně. Ráno už neměla zájem vůbec o nic, jen ležela, nechtěla žrát ani pít a měla tvrdé zvětšené bříško.
Vyrazili jsme k veterináři, ten ultrazvukem zjistil tekutinu v bříšku, prý původ potíží nebyl zjevný a pozná ho teprve až jí otevře.

Musela okamžitě na operaci …..

Operace trvala dvě hodiny a neměli jsme ani jistotu, jestli jí vůbec přežije. Když jsme si pro ni přišli, dozvěděli jsme se, že měla velký a už prasklý nádor na slezině a vet jí celou slezinu i s nádorem vyoperoval.
Ten den pár hodin po operaci několikrát zvracela a bylo jí hodně mizerně.
Smutný utrápený pes. Celou noc se přemisťovala z místa na místo a byla velmi neklidná. První týden po operaci byl opravdu velmi náročný.
Dnes už je to patnáct dní po operaci, už má  vyndané stehy a zatím se jí daří dobře, zdá se, že jí nic nebolí.
Protože nevím jak dlouho ještě s námi bude, nemáme jistotu, že nebudou nikde metastázy a také má bez té sleziny sníženou imunitu a může jí skolit cokoliv, plně se jí věnuji, přímo jí rozmazluji a snažím se jí zbytek života zpříjemnit ……

Foto čtyři hodiny po operaci

Reklama

Co potkalo moji fenečku - operace sleziny
« kdy: Srpen 03, 2019, 12:17:33 odpoledne »

Pavel

  • Host
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #1 kdy: Srpen 03, 2019, 09:03:18 odpoledne »
Ann, snad mi budeš věřit, ... cítím s tebou. Vím, co to je láska ke zvířeti, obzvlášť k pejskovi. Já, přes veškeré výhrady, jsem si také na stará kolena pořídil pejska, za kterého bych i dýchal.
Chci věřit, že se zdravotní stav toho tvého zlepší natolik, že budeš z něho mít radost další léta. Byl bych rád, kdybys občas napsala o jeho zdravotním stavu. Vždyť to je tvor, který si zaslouží pozornost a hlavně péči.
Děkuji. Pavel

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #2 kdy: Srpen 04, 2019, 09:12:30 dopoledne »
Ahoj Pavle, děkuji za tvůj zájem a vlídná slova.
Jak se daří mojí fence  určitě občas napíšu. Zatím je to dobré, má se k světu a snáší to lépe než já. Už chodí na dlouhé procházky, jen je trochu pomalejší. Myslím, že ji trochu omezují sešívané svaly na bříšku, ještě budou citlivé, ale řez je srostlý, čistý.
 Držíme jí palce aby udělala rekord v přežití po tak náročné operaci.
 Máš pravdu, za všechnu tu lásku kterou nám celý život dávala, si zaslouží jen to nejlepší.  :)

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #3 kdy: Srpen 09, 2019, 11:55:34 dopoledne »
Moje zlatá Fenečka je tři týdny po operaci a prvotní elán a chuť do života bohužel ustupuje. Žere sice s velkou chutí, ale je pomalá a brzo unavená. Procházky chce jen krátké, pak si sedne a už nejde dál. Většinu dne i noci prospí. Život bez sleziny nebude tak snadný, jak by se mohlo zdát.  :(

Pavel

  • Host
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #4 kdy: Srpen 09, 2019, 12:25:13 odpoledne »
Ann, děkuji za docela pozitivní zprávu. Nejen člověk, ale i zvíře potřebuje čas na rekonvalescenci. Pac fenečce.  :)

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #5 kdy: Srpen 15, 2019, 09:20:19 dopoledne »
Dnes je to měsíc po operaci a zatím dobré.  :) Jen pořád často odpočívá, ale už se vrací ke svým oblíbeným psím činnostem.  :D

Pavel

  • Host
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #6 kdy: Srpen 16, 2019, 08:53:47 dopoledne »
Tak vida. Operace se zdařila a fenečka se má k světu. :)

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #7 kdy: Srpen 16, 2019, 09:48:56 dopoledne »
Pavle, díky za tvůj optimismus, ten mi chybí.  :)
 Na netu najdeš jen samé děsivé informace a co lidé píší tak nejčastější úmrtnost bývá čtrnáct dní po odstranění nádoru. S nádorem na slezině jsem našla jako nejdelší dobu přežití pejska při chemoterapii dva měsíce.
Moje psí dáma žádnou chemoterapii nemá, to jsem nedovolila. Také nebyla na žádné luxusní klinice s moderním vybavením, ale operoval ji ve své ordinaci starý veterinář, který svoji práci nedělá jen pro peníze, ale opravdu má rád zvířata.
Tak uvidíme, co přijde dál.
Budu občas přidávat informace jak se jí daří a doufám, že tím se i konečně najde trochu příznivější zpráva, aby se lidé tolik nebáli nechat svého psa operovat.

Fanda

  • Host
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #8 kdy: Srpen 17, 2019, 04:43:20 odpoledne »
Milá Ann,
četl jsem co potkalo tvou fenečku.
Držím pěsti a modlím se, aby byla v pořádku. :)
Opatruj se a měj se krásně. :)
Fanda

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #9 kdy: Srpen 17, 2019, 07:15:32 odpoledne »
Moc děkuji Fando. Všichni jí rozmazlujeme a zatím je dobrá, určitě ji nic nebolí.  :) Už začíná zase i běhat, ale vydrží jen chvíli, je brzo unavená.  Operací zhubla 2,5 kg, ale žere s chutí a snaží se to zase dohnat. A moc ráda spí.  :)

Pavel

  • Host
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #10 kdy: Srpen 19, 2019, 08:59:20 odpoledne »
Citace: Ann  Srpen 16, 2019, 09:48:56 dopoledne
Pavle, díky za tvůj optimismus, ten mi chybí.  :)
 Na netu najdeš jen samé děsivé informace a co lidé píší tak nejčastější úmrtnost bývá čtrnáct dní po odstranění nádoru. S nádorem na slezině jsem našla jako nejdelší dobu přežití pejska při chemoterapii dva měsíce.
Moje psí dáma žádnou chemoterapii nemá, to jsem nedovolila. Také nebyla na žádné luxusní klinice s moderním vybavením, ale operoval ji ve své ordinaci starý veterinář, který svoji práci nedělá jen pro peníze, ale opravdu má rád zvířata.
Tak uvidíme, co přijde dál.
Budu občas přidávat informace jak se jí daří a doufám, že tím se i konečně najde trochu příznivější zpráva, aby se lidé tolik nebáli nechat svého psa operovat.
Pavle, díky za tvůj optimismus, ten mi chybí.
Ann, tobě chybí můj optimismus a mě chybí.... prostě mně svrbí prsty a jak rád bych opět přispíval do tvého fóra.

Offline Ann

  • Člen*
  • Velmi aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 1395
  • Hodnocení: +70/-0
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #11 kdy: Srpen 20, 2019, 10:19:20 dopoledne »
Citace: Pavel  Srpen 19, 2019, 08:59:20 odpoledne

prostě mně svrbí prsty a jak rád bych opět přispíval do tvého fóra.

A kdo, nebo co ti v tom brání?   :D

Jinak moje fenečka je zatím OK, včera už zkoušela honit zajíce.

Offline Fanda

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • Hodnocení: +107/-0
  • normální kluk co rád fotí přírodu a rád chodí bos.
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #12 kdy: Srpen 20, 2019, 02:16:31 odpoledne »
ahoj Ann tak to jsem rád, že fenečce se daří :) moc na Tebe myslím :) drž se Ann zdraví srdečně Fanda

Offline Azalea

  • Administrator
  • Člen
  • *****
  • Příspěvků: 66
  • Hodnocení: +8/-0
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #13 kdy: Srpen 21, 2019, 08:14:04 dopoledne »
Ahoj Pavle.

Píšeš:  " jak rád bych opět přispíval do tvého fóra."

Klidně piš, vítáme každého.  :)  Tvůj starý účet obnovit nelze, založ si nový, nebo piš jako host.

Offline Fanda

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • Hodnocení: +107/-0
  • normální kluk co rád fotí přírodu a rád chodí bos.
Re:Co potkalo moji fenečku
« Odpověď #14 kdy: Srpen 21, 2019, 08:58:56 dopoledne »
ahoj Pavle :) i rád Tě uvidím :)